Єдиний урок світу у початковій школі. Класна година для початкової школи

У 2015–2016 навчальному році Міністерство освіти і науки Російської Федерації з метою залучення учнів до культурних цінностей свого народу, базових національних цінностей російського суспільства, загальнолюдських цінностей у контексті формування у них російської громадянської ідентичності рекомендувало 1 вересня 2015 року провести в загальноосвітніх організаціях Всеросійський (http://mosmetod.ru/files/projects/klassni_chas/kalendar.pdf).

Урок Миру для 2-4 класів

Мета уроку:створення педагогічних умов для формування громадянських та патріотичних почуттів у школярів через звернення до подій та фактів, пов'язаних із необхідністю захисту, збереження та зміцнення світу.

Завдання уроку:

    актуалізація історичної пам'яті та використання електронних ресурсів для формування інтересу та поваги до громадської діяльності на захист миру;

    формування уявлення про світ як багатозначне поняття та вищу цінність сучасної цивілізації;

    виховання гуманістичних якостей особистості;

    розкриття значимості збереження та зміцнення світу як вищої цінності;

    вивчення прикладів самовідданої діяльності людей на захист миру;

    формування розуміння, що збереження світу Землі то, можливо досягнуто лише результаті активної особистої позиції кожної людини.

Перший урок навчального року – урок Миру.

Слайд 1

Перший Міжнародний день Миру було проведено у вересні 1982 року. А з 2002 року Міжнародний день миру відзначається 21 вересня як день загального припинення вогню та відмови від насильства.

Що таке світ?

Слово СВІТ має кілька значень:

МИР- Всесвіт, планета, земна куля, а також населення, люди земної кулі.
МИР– дружні зв'язки, згода між будь-ким, відсутність війни;
тиша, спокій; угоду про припинення війни.

Навіщо потрібен світ?

Для нас світ- Повсякденна реальність. На наших вулицях спокійно, діти ходять до школи. Там, де традиції суспільства міцні, безцінний дар світу може ніким особливо не помічатися. Але чи всім дітям на Землі живеться добре і радісно? Для багатьох людей у ​​сучасному світі спокійне життя – не більше ніж казкова мрія, багато хлопців страждають, у них немає родини та дуже багато смутку. Для них і існує день Миру. Усі діти світу хочуть жити під мирним небом!

Хочемо під мирним небом жити!(2 клас)
По-різному звуться діти, –
Нас дуже багато на планеті.
Є Вані, Ганси, Джони.
Дітей усюди мільйони!

По-різному звуться діти,
Для нас – все найкраще на світі!
Потрібні нам яскраві іграшки
І Буратіно, і Петрушки.

Потрібні нам книжки, пісні, танці
І захоплюючі казки.
Басейни, гірки, турніки,
Сади, фонтани, квітники.

Нехай усюди світлий дитячий садок
Зустрічає радісно хлопців,
Нехай усім скрізь вистачає шкіл,
Щоб кожен ранок у школу йшов!

Хочемо ми вирости лікарями,
Будівельниками, скрипалями,
Вчителями та артистами,
І льотчиками, і зв'язківцями!

Хочемо під мирним небом жити,
І радіти, і дружити,
Хочемо, щоб всюди на планеті
Війни не знали діти!

Для всієї Землі (Вероніка)
Шумлять дерева, сонце світить,
Цвітуть тюльпани, резеда.
Але не завжди на світі діти
Живуть щасливо. Не завжди.
І щоб земля пахла,
Сміялися діти та росли,
Одних мрій наших мало,
Нам потрібно світ зберегти спочатку.
Для всіх людей, для всієї землі!

Світ важко збудувати, але ще важче його зберегти. Світ дуже тендітний.

Цей день закликає людей не лише замислитися над світом, а й зробити щось заради нього.

Якби нам з'єднатися,
Всім хлопцям подружитися,
Якби об'єдналися
Всі села, міста,
Чи не лилися б більше сльози
На планеті ніколи!

Вчитель пропонує хлопцям наповнити скриньку Світу поняттями, які відображають їхнє уявлення про світ.

СЛАЙД2 (Ларець)?

Що таке світ? - прислів'я про мир

Мир на Землі (Софія)
Якщо сміх, а горя немає,
Якщо погляд, а сварки немає,
Отже, мир землі.
Якщо сонце високо,
Якщо небо блакитне,
Отже, мир землі.
Щоб бомби не вибухали,
Щоб пісні не закінчувалися,
Потрібен мир землі!

Нам потрібен мир (Петя)
Нам потрібний світ
На блакитній планеті.
Його хочуть
І дорослі та діти.
Їм хочеться, прокинувшись
на світанку,
Не згадувати,
Не думати про війну!
Нам потрібний мир, щоб будувати міста,
Садити дерева та працювати в полі.
Його хочуть усі люди доброї волі.
Нам потрібний світ
Навіки! Назавжди!

* * * (Даша)

Нехай ходять голуби по дахах,
Нехай тануть у небі журавлі...
Нехай буде мир!
Він так нам потрібний!
Світ потрібен людям усієї землі!

Нехай будуть річки, міста та села,
Нехай ліс росте, зводяться мости...
Нехай діти всієї планети ходять до шкіл,
Нехай цвітуть у всіх дворах квіти!

Я голосую (Ліза)
Я хочу, щоб люди спокійно
Лягали, вставали,
Щоб пісні про щастя
З ранку не змовкали,
Щоб люди всі жили
У коханні та злагоді...
Я голосую за мир!

Спираючись на відповіді учнів, вчитель формулює та коментує тему уроку .

СЛАЙД 3, 4,5, 6, (Світ-……)

Ми живемо у прекрасній країні, у чудовий час. Небо над нашою країною мирне. І це – щастя, бо гірше за війну немає нічого на світі!

Нехай завжди буде сонце!

Пісня «Нехай завжди буде сонце!» (Презентація)

* * * (Наталка)

«Світи нам, сонечко, світи»,
Нехай сміються діти,
На нашій блакитній планеті.

Світи нам, сонечко, світи -
Нехай ні за що на світі
Не знають діти чорних днів
На найдорожчій планеті.

Світи нам, сонечко, світи.
Я вам бажаю, діти:
Нехай буде мир на всій землі
І сонце яскраво світить!

СЛАЙД 7 (70 років Перемоги)

2015 року наш народ святкував 70-річчя великої Перемоги. . Мало залишилося тих людей, хто воював, хто жив та працював у тилу. Це наші ветерани. Саме їм ми завдячуємо тим, що живемо мирно та щасливо, у такій прекрасній країні. Вони завоювали мирне небо.

Сьогодні ми подумки повернемося в минуле нашої країни.

Ранок 22 червня 1941 року. З репродуктора розлетіла страшна звістка про те, що німецькі війська віроломно, без оголошення війни порушили Державний кордон СРСР. Почалась війна.

Весь народ піднявся на захист Батьківщини. Образ Батьківщини втілений в образі жінки-матері, яка закликає своїх синів та дочок стати на її захист.

Чотири довгі роки йшла Велика Вітчизняна війна, 1418 днів і ночей тривала битва з німецьким фашизмом. Ішов смертний бій не заради слави, а заради життя на землі.

Війну називають Великою Вітчизняною, бо в ній брав участь увесь народ: солдати на фронті, партизани в тилу ворога, робітники на заводах, колгоспники на полях і навіть діти.

Весна 1945 року. Над Рейхстагом злетів прапор Перемоги. А опівночі у Москві гримнув салют. 30 залпів з 1000 гармат сповістили світові про те, що кровопролитна і найжорстокіша у світі війна закінчилася. Понад 20 млн. радянських людей загинуло у роки Великої Вітчизняної війни. Ми ніколи не забудемо тих, хто захищав нашу Батьківщину у ці страшні дні.

СЛАЙД 8 (Атомна бомба)

Під час Другої світової війни 6 серпня 1945 року о 8.15 ранку бомбардувальником США було скинуто атомну бомбу на Хіросіму, Японія. Близько 140 000 людей загинуло під час вибуху та померло протягом наступних місяців. Через три дні, коли Сполучені Штати скинули ще одну атомну бомбу на Нагасакі, було вбито близько 80 000 людей. До цього часу це бомбардування Хіросіми та Нагасакі залишається єдиним випадком застосування ядерної зброї в історії людства.

СЛАЙД 9 (Історія Садако Сасакі)

Маленькій дівчинці Сасакі Садако (Sasaki Sadako) на момент вибуху було 2 роки.
Будинок її сім'ї розташовувався приблизно 1,7 км від епіцентру. Хоча його було зруйновано вибухом, дівчинка не отримала опіків та зовнішніх поранень. Проте вона та її мати потрапили під радіоактивний "чорний дощ".
Не дивлячись на пережите бомбардування та повоєнну бідність, Садако росла енергійною та здоровою дівчинкою.Вона захоплювалася спортом і бігала найшвидше у класі.

Але у 1954 році у віці 11 років у неї виникли проблеми зі здоров'ям. У лікарні Садако було поставлено діагноз лейкемія, "атомна хвороба".
Лікар сказав батькові, що їй залишилося жити не більше року.

Прослуховування пісні «Японський журавлик»

21 лютого 1955 року вона була поміщена до шпиталю з діагнозом лейкемія.
3 серпня 1955 року її найкращий друг Чизуко Хамамотоприніс їй листок золотистого паперу і звернув із нього журавля, нагадавши японське повір'я у тому, що бажання людини, яка склала тисячу паперових журавликів, здійсниться. 1000 журавликів, скріплених воєдино, називається «сенбазуру».

Легенда вплинула на дівчинку, і як багато пацієнтів госпіталю, Садако почала складати журавликів з будь-яких шматочків паперу, що потрапляли в її руки.. Садако сподівалася, що складе тисячу журавликів і знову стане здоровою. Вона продовжувала складати паперових журавликів аж до смерті.

25 жовтня 1955 року вона померла. За легендою з книги «Садако та тисяча паперовихжуравликів», вона встигла зробити лише 644 журавлики. Її друзі закінчили роботу, і Садако була похована разом із тисячею паперових журавлик.

СЛАЙД 10 (СТАТУЮ ДІВЧАТКИ)
Смерть Садако могла залишитися непоміченою – 5 травня 1958 року монумент було відкрито.
Статуя в натуральну величину також зображує дівчинку з паперовим журавликом у руках

СЛАЙД 11 (СТАТУЯ ДІВЧАТКИ 2)

Існує так само статуя Садако в парку світу міста Сіетл, США..

СЛАЙД 12 (Галерея символів)

Завдання:Виберіть відомі символи світу з галереї символів. Обґрунтуйте свій вибір.

Вчитель зазначає, що серед представлених зображень є загальновизнані символи світу: «Голуб світу», «пацифік», а також логотипи організацій, які ставлять за мету захист, збереження та зміцнення світу.

СЛАЙД 13 (Пацифік)

Пацифік (від англ. «мирний», «миролюбний») – міжнародний символ миру, роззброєння, антивоєнного руху.

СЛАЙД 14 (ООН)

Організацію Об'єднаних Націй було створено у 1945 році, після закінчення Другої світової війни. Головне завдання її діяльності – захистити та зберегти мир у всьому світі.

Для реалізації однієї з програм Організації Об'єднаних Націй залучаються відомі люди зі сфери мистецтва, літератури, науки, індустрії розваг, спорту та інших галузей суспільного життя, які «направляють свою енергію на те, щоб стимулювати людей на боротьбу за мирніше життя на планеті». опитування:Що нагадує вам цей символ? (голубину лапку)

Слайд 15 (Подаруй життя)

Нині на багатьох телеканалах часто показують відеоролики, в яких просять допомогти дітям, які борються з різними захворюваннями. (https://www.youtube.com/watch?v=BWsetdRBrf8)

Фонд «Подаруй життя» – недержавний благодійний фонд, створений з метою допомоги дітям з тяжкими захворюваннями. Засновниками є актриси Діна Корзун та Чулпан Хаматова.

СЛАЙД (Голуб світу)

одним із найвідоміших символів світу став саме голуб. Припустіть, чому?

(голуб – посланець, поштовий голуб)

Тема: «Урок світу»

Девіз:Світ для дітей світу.

Ціль: 1. Ознайомити зі значенням слів СВІТ, СИМВОЛ, зі значенням кольорів у державній символіці (Прапорі), познайомити із символом світу;

показати причини виникнення війн, шляхи вирішення конфліктів.

2. Виховувати патріотизм, відповідальне ставлення до збереження світу Землі.

3. Розвивати мовлення, логічне мислення, увагу, пам'ять.

Хід уроку

  1. Організаційний момент

Вчитель:/ На тлі музики/

Чи не спекотним сонечком зігріті.

Ліси ще листям одягнені,

У всіх дітей у руках букети,

День хоч і сумний, але веселий,

Сумуєш ти:

До побачення літо!

І радієш:

Здрастуйте, школа! (слайд 1)

  1. Актуалізація знань

Сьогодні свято – День знань присвячено початку нового навчального року. І ми вирушаємо в чергове плавання океаном Знань. Багато труднощів зустрінеться у нас на шляху, але ж ми досвідчені відкривачі, а значить, з усім впораємося. І почнемо це прямо зараз.

  1. Робота над темою

Наша класна година присвячена ще одному святу, яке відзначається 1 вересня. – День миру. (слайд 2)

Що таке світ?

Ось яке пояснення значення цього слова дає тлумачний словник (Слайд 3):

1. СВІТ - Всесвіт,

земна куля, а також населення, люди земної кулі.

2. СВІТ - дружні зв'язки, згода між будь-ким, відсутність війни;

тиша, спокій;

угоду про припинення війни.

Наша класна година проходить під девізом: «Світ дітям світу» (слайд 4). Поясніть зміст цього виразу.

А які прислів'я написав наш народ, ви дізнаєтесь, зібравши їх. (слайд 5)

Прислів'я: Світ будує, війна руйнує.

Світ на планеті – щасливі діти.

Дружно за мир стояти – війні не бувати.

Худий світ кращий за будь-яку сварку.

Прочитайте та поясніть зміст прислів'я.

Назвіть протилежнеза значенням словом до слова СВІТ. /Війна/.

Не завжди наше серце спокійне. Радіо, телебачення, газети приносять тривожні новини. То в одному, то в іншому кінці земної кулі падають на землю бомби, горять школи та лікарні, гинуть сотні людей. Чому так відбувається? Що заважає людям мирно жити?

Після Великої Великої Вітчизняної війни минуло 70 років. Але вже за цей час у різних куточках нашої планети вирували понад 100 воєн.

Які ж люди розпочинають ці війни? (Жорстокі, безжальні, безвідповідальні).

А чи можна уникнути воєнних дій? Як? (Потрібно відповідально ставитися до конфліктів, що виникають між різними країнами, і вирішувати проблеми, що виникли шляхом переговорів, угод, вміти домовлятися мирно.)

Часто війни виникають через нерозуміння різних сторін або коли одна країна втручається у вирішення спірних питань іншої країни, що є абсолютно неприпустимим.

Подивіться на картини про війну та про мирне життя. (слайд 6-11)

Які фарби використовував художник, щоб передати жах та страждання, які відчувають люди під час війни? (Похмурі, темні).

– А для зображення мирного життя?(Світлі, яскраві, соковиті)

Чому? (Ці фарби виражають добрі почуття, добрий настрій. Адже без світу в масштабному розумінні немає світу і в душі.)

Не завжди фарби використовують для передачі почуттів та настрою. Іноді колір щось символізує, тобто символ чогось.

Що таке СИМВОЛ? /Умовний знак/.

4. Повторення вивченого

Минулого року ми говорили про символах нашої держави. Назвіть їх. (Прапор, Герб, Гімн).

Який вигляд має наш Прапор? (слайд 12)

Ці кольори з'явилися невипадково.

БІЛИЙ колір означає світ, чистоту совісті,

Синій колір - небо, вірність і правду,

ЧЕРВОНИЙ колір - хоробрість, символ життя.

А що символ світу?

Відгадайте загадку та дізнаєтесь.

Загадка:

Це пташка-невелика,

У містах мешкає.

Крихітка їй насипиш-

Воркує і клює. (Голуб)(слайд 13)

І не просто голуб, а білий голуб. Чому?

5. Творча робота:

Пропоную вам виготовити із паперу таких голубів.

( діти по трафаретах вирізають голубів )

Давайте запустимо наших символічних голубів у наше мирне небо.

(Діти прикріплюють на магнітну дошку голубів)

6. Підсумок уроку:

Мир у всьому світі - мрія моя,

Нехай люди живуть як одна родина.

Нехай більше не буде воєн та знарядь,

Нехай двері відчинять у будинках всюди.

Кохання та довіра - це по мені,

І світ нескінченний – усій Землі!

Світ важко збудувати, але ще важче його зберегти. Світ дуже тендітний.

Письменник Микола Тихонов сказав: «У кожного, ким би він не був, чим би він не займався, є ще один обов'язок, який вимагає самовідданого та вірного служіння: захищати світ»

Як ви розумієте ці слова?

Ви – молоді жителі нашої планети. І від вас у майбутньому багато на земній кулі залежатиме.

/Виконання пісні «Нехай завжди буде сонце»/ (слайд 14-16)

Світлана Шугайлова
Класна година «Урок Миру» для 1 класу

Муніципальна бюджетна загальноосвітня установа

гімназія №19 імені М. З. Поповичової м. Липецька

Класна година в 1 класі

« Урок Миру»

підготувала

вчитель початкових класів

Шугайлова Світлана Володимирівна

м. Липецьк

Цілі:

освітні:

– познайомити зі значенням слів СВІТ, СИМВОЛ, зі значенням кольорів у державній символіці (Прапорі, познайомити із символом світу;

– показати причини виникнення війн, шляхи вирішення конфліктів.

розвиваючі:

- Розвивати мова, логічне мислення, увага, пам'ять.

виховують:

– виховувати патріотизм, відповідальне ставлення до збереження світу на Землі.

Девіз: Світ дітям світу.

/ На тлі музики «Вчать у школі»слова Михайла Пляцковського, музика Володимира Шаїнського(мінусування) /

Вчитель:

Чи не спекотним сонечком зігріті.

Ліси ще листям одягнені,

У всіх дітей у руках букети,

День хоч і сумний, але веселий,

Сумуєш ти:

До побачення літо!

І радієш:

Сьогодні у нас велике свято – День знань присвячений початку нового навчального року. З хвилюванням та радістю привели вас батьки до школи. Настав довгоочікуваний день – перший день ваших занять у школі. І сьогодні вас привітати прийшли учні 5а класу, яких у 1 класі теж вчила я.

Виступи учнів 5 класу.

Відгадайте, чому присвячений наш перший урок? Відгадавши загадки, ви дізнаєтесь ключове, тобто головне слово нашого уроку. (Діти відгадують загадки, з'являються на слайді за однією літерою слово "Мир")

Загадки:

1. Першокласнику сім років.

За плечима ранець,

А в руках великий букет,

На щоках рум'янець.

Що це за святкова дата?

2. Коштує веселий, світлий будинок.

Хлопців багато в ньому.

Там пишуть і вважають,

Малюють та читають. (Школа.)

3. Як ти вчишся, розповість,

Усі оцінки вмить покаже. (Щоденник)

(Відкривається слово "Мир")

1 наш урок - це урок Миру.

Що таке світ?

Ось яке пояснення значення цього слова дає розумний словник:

1. СВІТ – Всесвіт, планета, земна куля,

а також населення, люди земної кулі.

2. СВІТ – дружні зв'язки, згода між будь-ким, відсутність війни;

тиша, спокій;

угоду про припинення війни.

Назвіть протилежне за значенням слово до слова СВІТ. /Війна/.

Не завжди наше серце спокійне. Радіо, телебачення, газети приносять тривожні новини. То в одному, то в іншому кінці земної кулі падають на землю бомби, горять школи та лікарні, гинуть сотні людей. Чому так відбувається? Що заважає людям мирно жити?

100 років тому 28 липня 1914 року почалася одна з найбільш кровопролитних і великих воєн за всю історію людства. Це перша світова війна, що тривала 4 роки. Причиною її стали нерозв'язні економічні та політичні проблеми країн світу того часу. Ми не маємо права забувати нашу історію загиблих у ті роки солдатів. Для чого нам потрібно знати свою історію?

Які ж люди розпочинають ці війни? (Жорстокі, безжальні, безвідповідальні).

А чи можна уникнути воєнних дій? Як? (Треба відповідально ставитися до конфліктів, що виникають між різними країнами, і вирішувати проблеми, що виникли шляхом переговорів, угод, вміти домовлятися мирно.)

Часто війни виникають через нерозуміння різних сторін або коли одна країна втручається у вирішення спірних питань іншої країни, що є абсолютно неприпустимим.

Подивіться на картини війни та мирного життя.

Які фарби переважають на світлинах війни? (Похмурі, темні).

А де зображується мирне життя? (Світлі, яскраві, соковиті)Що ви відчуваєте, дивлячись на світові фотографії? (Ці фото виражають добрі почуття, гарний настрій.)

А що є символом світу, як ви думаєте?

Загадка:

Це пташка-невелика,

У містах мешкає.

Крихітка їй насиплеш -

Воркує і клює. (Голуб)

Вчитель дарує таких голубів учням.

Світ важко збудувати, але ще важче його зберегти. Світ дуже тендітний.

Письменник Микола Тихонов сказав: «У кожного, ким би він не був, чим би він не займався, є ще один обов'язок, який вимагає самовідданого та вірного служіння: захищати світ»

Як ви розумієте ці слова? – Ви молоді жителі нашої планети. Що ви можете зробити для нашої країни, щоби не було війни. (Відповіді дітей)

І від вас у майбутньому багато на земній кулі залежатиме.

Діти читають вірші

1. Нам потрібен мир на блакитній планеті,

Його хочуть і дорослі, і діти.

Їм хочеться, прокинувшись на світанку,

Чи не згадувати, не думати про війну.

2. Нам потрібен мир, щоб будувати міста,

Садити дерева та працювати в полі.

Його хочуть усі люди доброї волі.

Нам потрібний світ навіки! Назавжди!

3. Заповідано берегти нам цей світ

Такий неповторний на світанку,

Він з дитинства дуже дорогий нам і милий,

За майбутнє світу ми у відповіді.

4. Ми не дамо стати попелом та золою

Тому, що красою земною зветься.

Нехай буде мирним небо над Землею,

Нехай вічно дитинство дзвінке сміється!

(слова Михайла Пляцковського з пісні «Нам світ заповідано берегти», музика Юрія Чичкова)

Зараз я попрошу намалювати вас те, що у вашому розумінні означає слово "МИР"

/Виконання пісні "Нехай завжди буде сонце"

слова: Лев Ошанін.

музика: Аркадій Островський /

Список використаної літератури

1. Ожегов С. І. Тлумачний словник російської. - Москва: Онікс, 2008.

Муніципальний загальноосвітній заклад

«Рудницька середня загальноосвітня школа»

Камсько-Устьинського муніципального району

Республіки Татарстан


Класна година для 4 класу «Урок Миру»

Виконала:

Вчитель початкових класів Харісова З.Г.


2014р.

Ціль: 1. Ознайомити зі значенням словаМИР.

2. Виховувати патріотизм, відповідальне ставлення до збереження світу Землі.

Завдання:

1. Вчити дбати про інших, допомагати своїм товаришам, поважати їхню думку;

2.Вчити дітей жити за законами добра і справедливості, співвідносити свої інтереси з інтересами своїх товаришів;

3. Виховувати, розвивати та примножувати найкращі якості людини: патріотизм, громадянськість, гордість за свою Батьківщину, прагнення миру.

Устаткування : комп'ютер, проектор, мультимедійна презентація, повітряні кулі, трафарети голубів, долоні з паперу, дерево життя.

Хід класної години:

1.Організаційний момент.

Минуло літо. От і стали ви на рік дорослішими. Продзвенів дзвінок на урок. Починаються будні. Ми поговоримо про те, як ви провели літо. Я думаю, ви стали мудрішими, набралися досвіду, як - ніяк ми вже в 4 класі.

2. Оголошення теми уроку.

Сьогодні – наш перший урок і говорити ми будемо про дуже серйозні та важливі речі. Тему нашого уроку ви самі визначите після того, як я прочитаю вірш.

«Нам потрібен мир, щоб будувати міста,
Садити дерева та працювати в полі.
Його хочуть усі люди доброї волі.
Нам потрібний світ навіки! Назавжди!

Наш перший урок пройде під гаслом:

« Діти Миру, за руки візьміться! (Слайд)

3. Діти, що означає слово СВІТ? Звернемося до словників.

1. СВІТ - Всесвіт, планета, земна куля, а також населення, люди земної кулі.
2. СВІТ – дружні зв'язки, згода між будь-ким, відсутність війни;
тиша, спокій; угоду про припинення війни. (Слайд)

4. Світ важко збудувати, але ще важче його зберегти. Світ дуже тендітний.«Приносити користь світу - це єдиний спосіб стати щасливим» - які чудові слова сказав.
– Як ви розумієте ці слова? - (Висловлювання хлопців).

Діти зачитують вірші про світ.

1. Для дружби, для посмішок та для зустрічей,
Нам цей світ заповідано берегти,
І землю дивовижну цю.

2. Заповідано берегти нам цей світ,
Такий неповторний на світанку,
Він з дитинства дуже дорогий нам і милий,
За майбутнє світу ми відповідаємо.

3. Ми не дамо стати попелом та золою
Тому, що красою земною зветься.
Нехай буде мирним небо над Землею,
Нехай вічно дитинство дзвінке сміється!

5. А зараз ви попрацюєте у групах, щоб зібрати прислів'я про мир.

Худий світ кращий за добру бійку.

У світі жити – зі світом жити.

Хто вміє шаленіти, тому ні з ким не вжитися.

Дружно за мир стояти – війні не бувати.

Війну добре чути, та важко бачити.

Світ – справа велика.

6. Хлопці, а що символ світу?

Загадка:

Ну, а це птах світу,
Тільки в небесах ширяла,
Швидко до нас спустилася в ноги,
Сміливо ходить дорогою.
І боїться лише кішок,
Їй даємо насіння та крихт.
З нами птах цілий рік,
Воркування співає. (голуб) (слайд)

- І не просто голуб, а білий голуб.

Пропоную вам виготовити із паперу таких голубів. До кінця уроку ми повісимо голубів на Дерево життя і покажемо цим, який дорогий нам світ, як зберегти мир на Землі.
Робота за групами: діти з трафаретів вирізають голубів.

7. Дорослі та діти, всі люди на планеті хочуть світу, щоб яскраво світило сонце, на обличчях людей були щасливі посмішки, щоб не змовкав дитячий заливистий сміх.

Що ви можете зробити, щоб на нашій планеті завжди був світ?

На партах лежать вирізані долоні, ваше завдання дописати фразу:"Світ - це ..."

8. Зверніть увагу на портрет дівчинки. Її звали Саманта Сміт – американська школярка. У 10 років Саманта стала відомою, завдяки листу, який вона написала щойно став головою Президії Верховної Ради і генеральним секретарем ЦК КПРС Ю. В. Андропову в розпал холодної війни.

В одній із статей журналу було сказано, що новий керівник СРСР є вельми небезпечною особистістю, і що під його керівництвом Радянський Союз як ніколи загрожує безпеці США. Тоді Саманта запитала у своєї матері, що «якщо Андропова так бояться, чому не напишуть йому лист і не запитають, чи збирається він починати війну?».

Мати, жартома, відповіла: "Ну, напиши сама", і Саманта написала.

Шановний містере Андропов!

Мене звуть Саманта Сміт. Мені десять років. Вітаю вас із новою роботою. Я дуже турбуюся, чи не розпочнеться ядерна війна між СРСР та Сполученими Штатами. Ви збираєтеся, розпочати війну чи ні? Якщо ви проти війни, скажіть, будь ласка, як ви збираєтеся запобігти війні? Ви, звичайно, не зобов'язані відповідати на моє запитання, але я хотіла б знати, чому Ви хочете завоювати весь світ чи принаймні нашу країну. Бог створив Землю, щоб ми всі разом жили у світі та не воювали.

Щиро Ваша, Саманта Сміт

Лист Саманти було відправлено до СРСР у листопаді 1982 року, на початку 1983-го - опубліковано в газеті «Правда». Саманта була щаслива, коли дізналася про це, але відповіді на свій лист на той момент вона ще не отримала. Тоді вона написала листа радянському послу в США, питаючи: чи збирається Андропов відповісти їй. 26 квітня 1983 року вона отримала листа від Андропова.

Дорога Саманта!

Отримав твій лист, як і багато інших, що надходять до мене цими днями з твоєї країни, з інших країн світу. Мені здається – я суджу за листом, – що ти смілива і чесна дівчинка, схожа на Беккі, подружку Тома Сойєра зі знаменитої книги твого співвітчизника Марка Твена. Цю книгу знають і дуже люблять у нашій країні всі хлопчики та дівчата. Ти пишеш, що дуже стурбована, чи не станеться ядерна війна між двома нашими країнами. І питаєш, чи робимо ми щось, щоб не дати спалахнути війні. Твоє питання - найголовніше з тих, що могла б задати кожна людина, яка думає. Відповім тобі на нього серйозно та чесно.

Так, Саманта, ми в Радянському Союзі намагаємося робити все для того, щоб не було війни між нашими країнами, щоб взагалі не було війни на землі. Так хоче кожна радянська людина. Так навчав нас великий фундатор нашої держави Володимир Ленін.

Радянські люди добре знають, яка жахлива та руйнівна річ війна. 42 роки тому нацистська Німеччина, яка прагнула панування над усім світом, напала на нашу країну, спалила і розорила багато тисяч наших міст і сіл, убила мільйони радянських чоловіків, жінок і дітей.

У тій війні, яка закінчилася нашою перемогою, ми були у союзі зі Сполученими Штатами, разом боролися за визволення від нацистських загарбників багатьох народів. Я сподіваюся, що ти це знаєш з уроків історії у школі. І сьогодні ми дуже хочемо жити у світі, торгувати та співпрацювати з усіма своїми сусідами по земній кулі – і з далекими, і з близькими. І, звісно, ​​з такою великою країною, як Сполучені Штати Америки.

І в Америки, і в нас є ядерна зброя - страшна зброя, яка може в одну мить убити мільйони людей. Але ми не хочемо, щоб воно коли-небудь було пущено в хід. Саме тому Радянський Союз урочисто, на весь світ оголосив, що ніколи – ніколи! - не застосує ядерну зброю першою ні проти якої країни. І взагалі ми пропонуємо припинити його подальше виробництво та приступити до знищення всіх його запасів на землі.

Мені здається, що це – достатня відповідь на твоє друге запитання: «Чому ви хочете завоювати весь світ чи принаймні Сполучені Штати?» Нічого такого ми не хочемо. Ніхто в нашій країні – ні робітники і селяни, ні письменники та лікарі, ні дорослі та діти, ні члени уряду не хочуть ні великої, ні «малої» війни.

Ми хочемо світу – нам є чим зайнятися: вирощувати хліб, будувати та винаходити, писати книги та літати у космос. Ми хочемо миру для себе та для всіх народів планети. Для своїх дітей та для тебе, Саманта.

Запрошую тебе, якщо пустять батьки, приїхати до нас, найкраще – влітку. Дізнаєшся нашу країну, зустрінешся з однолітками, побуваєш в міжнародному таборі дітлахів - в Артеку на морі. І сама переконаєшся: у Радянському Союзі все – за мир та дружбу між народами.

Дякую за твоє вітання. Бажаю тобі всього найкращого в твоєму житті.

Ю. Андропов

Саманта з батьками виїхали до СРСР 7 липня 1983 року. В аеропорту її зустрічало багато людей. За два тижні, що сім'я Сміт провела в Радянському Союзі, посол доброї волі Саманта відвідала Москву, Ленінград (нині Санкт-Петербург) та головний піонерський табір «Артек» у Криму. У таборі «Артек» керівництво готувалося до прийому Саманти: добудували їдальню, підготували найкращу кімнату і навіть пошили їй піонерську форму навмання, не знаючи розміру. Форма їй дуже сподобалася, і вона забрала її з собою. У таборі вона дотримувалася звичайного порядку дня, як і всі радянські діти. Хоча важкохворий Андропов так і не зустрівся із Самантою, вони розмовляли телефоном.

ЗМІ СРСР, навіть усього світу стежили за кожним її кроком, за кожною фразою. Перед відльотом додому 22 липня Саманта посміхнулася телекамерам і з усмішкою крикнула російською: «Житимемо!». А у своїй книзі «Подорож до Радянського Союзу» Саманта зробила висновок, що «вони такі ж, як ми».

У грудні 1983 року Саманта Сміт здійснила 10денну поїздку до Японії, де виголосила промову на Міжнародному симпозіумі дітей. Вона запропонувала всім дітям більше спілкуватися один з одним і дружити, тоді, на її думку, настане мир у всьому світі.

25 серпня 1985 року Саманта Сміт загинула в авіакатастрофі. Дівчинка разом із батьком поверталася з Англії, де вони брали участь у шоу Роберта Вагнера – одному з найпопулярніших на островах. В Америці вони пересіли на рейс місцевої авіалінії. Маленький двомоторний літак в умовах поганої видимості промахнувся повз посадкову смугу і розбився. Нікому із восьми пасажирів вижити не вдалося.

Перший пам'ятник Саманте Сміт було встановлено у грудні 1986 року в місті Огасті (штат Мен, США), де похована дівчинка. Скульптура є зображенням Саманти, яка випускає на волю голуба, а до її ніг притискається ведмежа - символ Росії і покровитель штату Мен.

Пізніше пам'ятник Саманті було встановлено біля входу до Державного музею штату Мен.

У штаті Мен щорічно першого понеділка червня відзначають День Саманти Сміт.

21 вересня – Генеральною Асамблеєю цей день проголошено як день відмови від насильства та припинення вогню у всьому світі. Всім країнам було запропоновано утримуватись від проведення воєнних дій цього дня. Щороку 21 вересня в ООН проводяться різноманітні заходи, які традиційно розпочинаються з церемонії біля Дзвону світу. Цей дзвін відлито з монет, зібраних дітьми з 60 країн світу, і укріплено під склепінням типово японської споруди з кипарисового дерева, що нагадує синтоїстський храм. У дзвін, що знаходиться в центральній установі ООН, прийнято дзвонити двічі на рік: першого дня весни - дня весняного рівнодення, і 21 вересня, Міжнародного дня миру. Напис на дзвоні говорить: «Хай живе загальний світ у всьому світі». Щорічно у Міжнародний день миру люди в усьому світі збираються для того, щоб знову підтвердити цю думку, згадати жертв конфліктів та заявити про свою готовність присвятити себе побудові безпечнішого та справедливішого світу. (Слайд)

9. – Хлопці, а зараз ми підтвердимо своє ставлення до світу, прикріпивши голубів на Дереві життя.

10. На закінчення уроку звертаюсь до вас, молодого покоління.Світ – це те, що нас оточує. Трава, сонце, небо, дерева, птахи, жучки, павуки. Він такий прекрасний цей світ: живої та неживої природи. Будьте уважні та відкрийте дивовижний, загадковий, чарівний світ, який оточує нас щодня. Вчіться радіти першим променям сонця, співу птахів, метеликам, квітам, дивовижним звукам природи. Поважайте та цінуйте один одного!

Нам світ заповідано берегти
Сл. Пляцковський М., муз. Чичков Ю.
Для дружби, для посмішок та для зустрічей
У спадок ми отримали планету.
Нам цей світ заповідано берегти.
І землю дивовижну цю.

На цьому наш урок закінчено. Дякую всім за співпрацю!

1. .

Класна година

«Всеросійський урок світу»

4 клас

Вчитель початкових класів

Клеміна Тетяна Семенівна

м. Саранськ

2015 р.

Тема:"Всеросійський урок світу".

Дата 01.09.2015 р.

Кількість учнів 25 год.

Було 23 год.

Запрошені _____

Мета уроку:

Виховувати, розвивати та примножувати найкращі якості людини: патріотизм, громадянськість, гордість за свою Батьківщину, прагнення світу.

Створення педагогічних умов для формування громадянських та патріотичних почуттів у школярів через звернення до подій та фактів, пов'язаних із необхідністю захисту, збереження та зміцнення миру.

Завдання уроку:

    актуалізація історичної пам'яті та використання електронних ресурсів для формування інтересу та поваги до громадської діяльності на захист миру;

    формування уявлення про світ як багатозначне поняття та вищу цінність сучасної цивілізації;

    виховання гуманістичних якостей особистості;

    розкриття значимості збереження та зміцнення світу як вищої цінності;

    вивчення прикладів самовідданої діяльності людей на захист миру;

    формування розуміння, що збереження світу Землі то, можливо досягнуто лише результаті активної особистої позиції кожної людини.

    Формування УУД(Універсальних навчальних дій):

    1. Особистісні:- Позитивне ставлення до школи;

    Дотримання традицій;

    Прагнення жити у гармонії з однокласниками;

    Уявлення про цінності життя.

    2 . Регулятивні:– життєвий оптимізм;

    Розвивати вміння вирішувати внутрішні суперечності;

    Вчитися висловлювати припущення (версію);

    Виробляти критерії оцінки та визначати ступінь успішності своєї роботи та роботи інших відповідно до цих критеріїв.

    3 . Комунікативні:- Уявлення про те, що важливо розуміти один одного;

    Вміти домовлятися та вирішувати конфлікти;

    Вміти працювати у парах.

    4 . Пізнавальні:- Отримувати інформацію про життя людей в даний час;

    Робити висновки внаслідок спільної роботи.

Обладнання:проектор, презентація, відео «Всеросійський урок Миру», голубки з паперу, плакат із зображенням сонця та неба, ножиці, клей, кольорові олівці.

Девіз:"Світ під чистим небом, яскравим сонцем і сузір'ям добра!"

  1. Хід класної години:

    1. Організаційний момент. Вітання дітей з новим навчальним роком.

    Я дуже рада, що ми знову зібралися на перше шкільне свято. Зі святом вас, хлопці! З Днем знань! А чому цей день – 1 вересня – ми вважаємо незвичайним днем? Це свято всіх та кожного. Немає людини в нашій країні, якої вона не стосується. Люди різного віку та професій підкорені могутній силі – силі знань. Вони відкривають світ, допомагають знайти правильний шлях у житті.

    2. Оголошення теми уроку.

Ось і настало ще одне 1 вересня у вашому шкільному житті. Разом із вами сьогодні за парти сіли сотні тисяч хлопців. У кожній школі свої уроки. А наш навчальний рік я хотіла б розпочати з уроку Миру.

Читання вірша Симатова Д., Чуракова А.

Нас світ дивовижний всіх оточує:

Дощочки стукають і сонце сяє,

Мяукає кішка,

Собака гарчить,

Хтось регоче,

А хтось бурчить.

Листя на деревах від вітру шарудить,

Пташка цвірінькає, потім замовкне.

Як світ наш прекрасний, його береги,

Його охороняй, цінуй та кохай!

Яка ж тема нашої класної години? Чому присвячений цей вірш?(висловлювання дітей).

- Так, хлопці, тема нашого уроку "Світ мир!" і пройде він під девізом "Світ під чистим небом, яскравим сонцем і сузір'ям добра!"

1 блок. Мир у всьому світі

кліп «Росія – віра моя!»

Світ – це всесвіт. Світ – це наша земля. Це наша країна. Місто Саранськ. Який різноманітний світ навколо нас. Ми всі такі різні: дорослі та діти, блондини та брюнети, блакитноокі та кароокі, веселі та сумні. Сміливі та боягузливі. Добрі та жадібні. Злі та байдужі. Допитливі та уважні. Одні налаштовані войовничо, інші миролюбні. І всі ми повинні жити та розуміти один одного.

- Хлопці, ви знаєте, скільки на нашій планеті країн та різних народів?

Робота в парах:

Знайдіть ці відомості в інформаційному листі. (На столах)

Володимир Степанов. "Російська сім'я"

Живуть у Росії різні

Народи з давніх-давен.

Одним тайга до вподоби,

Іншим – степовий простір.

У кожного народу

Мова своя і вбрання.

Один черкеску носить,

Інший надів халат.

Один - рибалка з народження,

Інший - оленяр.

Один кумис готує,

Інший готує мед.

Одним миліша осінь,

Іншим миліше весна.

А Батьківщина Росія

У нас у всіх одна.

Росія багатонаціональна держава. - А які народи живуть у Республіці Мордовія?

(Відповіді дітей). Усі повинні жити у мирі та злагоді.

2 блок. Війна і мир

1. Фронтальна бесіда про війну та мир.

Учні використовують відомості інформаційного листа для відповіді на запитання .

Навіщо людям потрібен світ?

Чи можна уявити майбутнє планети Земля без міцного миру між народами?

Чи знаєте ви, у яких країнах сьогодні гинуть люди, йдуть війни, ллється кров?

Скільки воєн зараз йде на Землі?

– Нині у світі не все спокійно. Не всі діти навчаються.

(Відомості на аркушах)

На земній кулі:

    Близько 200 країн;

    Близько 3 тисячі національностей;

    700 млн. чоловік живуть у злиднях;

    500 млн. людей страждають від голоду;

    814 млн. осіб дорослих неписьменно;

    200 млн. дітей не пішли до школи;

Політика світу – закон нашої країни. Питання про світ особливо гостро стоїть зараз, коли йдуть війни.

Читання вірша: Стволков Д

Світ у кожному будинку, у кожній країні!
Світ – це життя на планеті!
Світ – це сонце нашій Землі!
Світ – потрібен дорослим та дітям!

Ми любимо свій край, свою Батьківщину і хочемо, щоб цвіли сади, росли ліси, діти ходили до шкіл і були щасливі, щоб дорослі не мали неприємностей. Але не всі наші мрії справджуються.

Ми живемо в тривожний час, коли зловісна тінь війни повзе землею, намагаючись назавжди закрити від нас мирне небо. У новинах ми щодня чуємо про вибухи, пожежі, теракти, збройні сутички, ДТП...

А де зараз відбувається збройний конфлікт?

Що ви знаєте про це, як належите?

(Відповіді дітей)

    До уваги: ​​А сьогодні одне з міст України святкуєДень народження. Це місто Сніжне.

Рік заснування: 1784 р.
За легендою, назву місто отримало від , Яка проїжджа в цих краях вигукнула: "Яке снігове місце!"

Історія нашої країни цікава та різноманітна. Не раз наш народ відстоював її від ворожих нападів. Однією з найбільших подій була В.О. війна. 2015 року відсвяткували 70-річчя Перемоги у В.О. війни над німецькими фашистами. Наші солдати прогнали ворога з російської землі. Серед солдатів були й наші земляки. Що допомогло вистояти нашому народові у цій великій битві? (Дружба народів, кохання)

Підберіть слова, які на вашу думку допомогли б врегулювати конфлікт?

2. Робота в парах

Дружба, Земля, діти, спокій, бесіда, банда, братство, життя, неробство, дружелюбність, лінь, образа, єдність, спілкування, турбота, зло, праця, перемир'я, тривога, справедливість, ненависть.

- Давайте хором назвемо слово, яке несе людям планети щастя.

Діти - Мир! (Слайд2)

3. Перегляд відео. Всеросійський урок Миру.

4. Робота у парі.- А зараз ви попрацюєте у групах, щоб зібрати прислів'я про мир.

Худий світ кращий за добру бійку.

У світі жити – зі світом жити.

Хто вміє шаленіти, тому ні з ким не вжитися.

Дружно за мир стояти – війні не бувати.

Війну добре чути, та важко бачити.

Світ – справа велика.

Коли ми говоримо про світ, у нас виникають асоціації, картини та символи. Які символи світу ви знаєте? (Слайд 3)це Голуб світу.Автором цього малюнка був знаменитий Пабло Пікассо.

Сьогодні ми з вами зробимо голубів. Голуб є символом світу, символом боротьби проти війни, насильства, тривог та сліз. На кожному голубі ви напишіть своє бажання світу для всіх людей нашої великої планети. Нехай наші голуби всьому світу розкажуть про те, що діти у Росії та інших країнах не хочуть воєн.

Виготовлення голубів, написання побажань. Оформляється стенд, у якому зображено блакитне небо. Діти прикріплюють своїх голубів із написаними побажаннями до стенду.

Звучить пісня: Дитинство – це я і ти!

3 блок. ГТО

1. Відео «ГТО».

2. Фізкультхвилинка


3. Робота у групі

На завершальному етапі уроку можна здійснити конкурс робіт про мир.

Групи, обравши завдання, готуються захист своїх робіт.

    Розкрийте секрет світу.

    Зобразіть емблему світу, що відбиває його основний зміст та призначення.

    Вигадайте добрі справи, які ви можете робити разом зі своїми однокласниками.

Звучить пісня: У моєї Росії довгі кіски

Підбиття підсумків класної години:

День знань - це перші дзвінки та хвилювання, море квітів та білих бантів.
1 вересня - свято початку нового навчального року, насамперед для учнів, учнів, студентів, вчителів та викладачів.

Дорогі хлопці! За 3 роки, що ви провчилися у школі, ви стали однією родиною, однією маленькою країною. Давайте постараємося все разом зробити все можливе, щоб у нашому колективі було більше успіхів та радостей, ніж прикростей. Ми повинні дбати про інших, допомагати своїм товаришам, поважати їхню думку. Жити за законами добра та справедливості, співвідносити свої інтереси з інтересами своїх товаришів. Від нашої дружби багато залежить. Навіть, певною мірою, і мир на нашій планеті.

На цьому наша класна година закінчена. Дякую всім за співпрацю!