Тематичне планування в підготовчій групі. Тема "Сибірська зима"

Підготовча робота: до заняття діти вчать вірші Людмили Громової «Хто як зимує»

Матеріал до заняття: аудіозапис «Три білих коня» з «Чародії», сніг, ілюстрації зі сніжинками.

Хід заняття на тему «Зима»

Заняття 1. Вступ
Грає пісня «Три білих коня» з фільму «Чародії»

Прослухати пісню можна в плеєрі нижче

Заняття 2. Бесіда
- Про яких коней співається в пісні? (Грудень, січень і лютий)
- Так, про три зимові місяці.
Перший місяць зими - грудень. У цьому місяці зима покриває снігом землю, дерева, будинки. Сонце на небі з'являється дуже рідко, тому цей місяць раніше «хмурень», що означає похмурий. Дні короткі, ночі довгі. Вночі мороз міцнішає. До кінця грудня дні поступово починають додаватися.
Другий місяць зими - січень. Міцнішають морози, тому раніше його називали «лютень», що означає лютий, суворий. Небо вночі темне з яскравими зірками.
Останній зимовий місяць - лютий. Цей місяць славиться хуртовинами і хуртовинами, намітити величезні замети. Тому в далекі часи його називали «снеговеем». День вже досить сильно додався. Сонце починає пригрівати частіше, тому сніг починає підтавати, ставати темніше, замети осідають.
- У нас зима триває три місяці, а є такі місця на планеті, де вона ніколи не закінчується.

Заняття 3. Гра «Скажи навпаки»

Заняття 4. Бесіда.
- Пластівці білі летять,
Тихо падають, кружляють.
Стало все кругом біло.
Чим доріжки замело? (Снігом)

- Звідки з'являється сніг? З чого він складається?
(Вихователь вішає на дошку зображення різних видів сніжинок)

- Взимку холодно, тому в хмарах краплі води замерзають і перетворюються на сніжинки. Подивіться на ілюстрації. Їх форма весь час змінюється, поки вони долітають до нас. Коли на вулиці мороз і зовсім немає вітру, сніжинки летять неквапливо, по одній і мають форму зірочок. Їх можна розглядати, піймавши на рукавицю. Вони не схожі один на одного, але кожна красива по-своєму. В слабкий мороз сніжинки нагадують кульки, які називають «сніжна крупа». Сильний вітер обламує промінчики, і сніжинки перетворюються в «сніговий пил». Чому хрумтить сніг в мороз? Це обламуються промінчики, коли ми наступаємо на них. Коли на вулиці тепло, сніг летить пластівцями - сніжинки злипаються і утворюють пухнасті грудочки.

- Давайте уявимо себе сніжинками і полетаем як вони.


Заняття 5. Физкультминутка «Сніжинки»

Заняття 6. Досвід зі снігом.
- Візьміть в долоні трохи снігу і потримайте його.
- Що сталося зі снігом?
- У що він перетворюється? Чому?
- Який сніг, коли тепло на вулиці?
- А в морозну погоду?
- В яку погоду вийде грати в сніжки і ліпити сніговиків?

Заняття 7. Відгадування загадок.
- Чим ще можна займатися взимку на вулиці?
(Загадки про лижі, ковзани, сніговика, санки, сноуборд, хокей)

Заняття 8. Вірші про птахів і тварин взимку
- Як люди одягаються взимку?
- А що роблять тварини, щоб пережити зиму, адже їм доводиться зовсім не солодко?
- Давайте послухаємо вірші про те, як тварини і птахи зимують.
Є люди, які піклуються про диких тварин - заготовляють для них сіно, привозять комбікорм в ліс. А як можна подбає про птахів?

Заняття 9. Підсумок
- Як цікаво і пізнавально пройшло сьогоднішнє заняття. Ми говорили про пори року - зима, про трьох зимових місяцях, про сніжинки і їх формі в різну погоду, про зимові розваги, про те, як зимують звірі та птиці і як людина може їм допомогти пережити зимову холоднечу.

Відео заняття на тему «Зима» в ДНЗ

січень тиждень I V . З 25. 01 -29.01.16г. Тема «Сибірська зима».

Вихователь: Забровская О.О.

День тижня

режим

взаємодія

з батьками.

групова,

подгрупповие

індивідуальна

понеділок -25.01.16

Ранок:

Ранкова гімнастика.

Ранковий збір-повідомлення теми тижня, про майбутню колективній роботі: виготовлення колажу «Зимовий парк».

Д / і: «Склади пропозицію» - вчити правильно складати повні пропозиції зі словом «Зима».

П / і: «Сорока» -розвивати увагу, вправляти в бігу.

Бесіда: «Як ми дбаємо про своїх близьких». Мета: Продовжувати формувати почуття турботи і любові до близьких людей, прагнення допомагати їм, радувати їх, не засмучувати.
Читання оповідання: В. Осєєва «Просто бабуся».

З Ліаною, Мішею, Данилом - розглядання репродукції картини І. Шишкіна «Зима» - вправляти в підборі визначень для описів зимової природи.

Тренувати Катю, Кирила в рахунку від 1 до 20

Запропонувати дітям: переглянути комп'ютерну презентацію на тему: «Подорож в зимовий ліс». Зроби сам книжки: «Зроби сам» - виріж і наклей за зразком по темі: «Зимова казка». Настольно- друковані ігри; «Лего»; кубики; пазли - для розвитку дрібної моторики рук. Заохочувати ініціативу дітей розповідати напам'ять вірші про зиму.

Прийом дітей в групі.

Рекомендувати батькам: спостерігати разом з дітьми по дорозі в дитячий сад і з дитячого садка за зимовому пейзажем; за деревами взимку, допомагати дітям складати розповідь, придумувати пропозиції, милуватися разом красою природи.

Запропонувати батькам взяти участь в оформленні фотовиставки: «Зима - зима!»

ООД

9.00 - Пізнавальний розвиток: Основи безпеки. Тема «Знайомство з дорожніми знаками». Мета: формувати знання про дорожні знаки та їх призначення. Комплексні заняття, стор.206.

9.50 - Музика.

10.20 - Розвиток мови (прилучення до художньої літератури). Тема: Вірш Е.Мошковской «добігли до вечора». Мета: вчити емоційно сприймати образний зміст вірша. Комплексні заняття, стор.206.

15.40 Музей. Тема «Моє місто взимку». Мета: Виховувати естетичне ставлення до природи рідного краю, її зображенню.

Прогулянка №1:

Спостереження за березою взимку. Формувати знання про особливості життя дерев взимку, виховувати дбайливе ставлення до рослин. Худ. слово: «Варто берізка в пелеринці», «Біла береза» - С. Єсенін.П / і: «Білі ведмеді» - вправляти в бігу. «Кому прапорець?» - вправляти в стрибках з просуванням вперед. Д / і: «Відгадай загадку» - відгадування загадок на зимову тематику. Мета: Розвивати логічне мислення. Основи безпеки життя: вправа «Дихаємо носиком». Мета: навчити дітей правильно дихати носом взимку. Основні види рухів: вправи в катанні, киданні, ловлі, метанні. Перекочування один одному м'ячів, кульок.

Ігрова вправа «Пінгвіни». Залучити Дениса, Катю і Аріну. Мета: пройтися перевалюючись, як пінгвіни.

Закріплювати з Васею, Кариною назву зимових місяців.

Приховування стовбурів дерев на ділянці снігом, щоб вони не вимерзали. Мета: Виховувати любов до природи. Розчистити ділянку від снігу. Мета: Прищеплювати працьовитість, вчити працювати в колективі.На прогулянці гри за бажанням дітей: Сніжки, П / і і естафети. Винести матеріал для праці і для ігор: лопатки; волоті; відерця; скребки.

Робота перед сном

Читання віршів на зимову тему: «Чарівний сарафан»; «Взимку» - С. Дрожжин, «Про зими», «Зима прийшла» - В. Фетисов.

вечір:

Оздоровча робота, гартують заходи; комплекс «Дружні хлопці». Додається конспект до плану. Читання оповідання В. Біанкі «Декабрь» - бесіда за змістом. Д / і: «Коло та навколо», - розвивати зорове сприйняття, увагу, вчити правильно вживати прийменники. П / і: «Знайди що сховаю» - формувати вміння орієнтуватися в просторі. З / р гра: «Сім'я» - «Збираємося на зимову прогулянку». Мета: Розвивати і збагачувати сюжет гри, закріпити назву деталей зимового одягу. Продовжувати формувати навички підтримувати чистоту і порядок у шафі для одягу самостійно.

Прогулянка №2:

Спостереження за погодою Мета: розвивати спостережливість. Закріплювати ознаки зими. Звернути увагу на зміни, що відбуваються в природі.

режим

Освітня діяльність в ході режимних моментів

День тижня

Ранок:

групова,

подгрупповие

Організація предметно просторового середовища для самостійної діяльності дітей (центри активності, все приміщення групи)

Підібрати ілюстрації картин про правила поведінки взимку на вулиці: «Як уникнути неприємностей». Ігри за бажанням дітей. Підібрати зразки сніжинок.

Запропонувати дітям зобразити сніжинки за допомогою фарб.

взаємодія

з батьками.

Бесіда: «Правила безпеки в зимову пору року» Мета: Закріплювати правила безпеки в зимову пору року. Д / і: «Хто як зимує?» Мета: Закріплювати знання дітей про те, як зимують дикі звірі, птахи. П / і: «Завірюха». Мета: Вчити виконувати руху відповідно до тексту. Продовжувати удосконалювати уміння: швидко і акуратно вмиватися; дотримуватися порядку в умивальної кімнаті. Читання вірша І. Нікітіна «Здрастуй, Гостя - Зима!» Робота з календарем спостережень

індивідуальна

Тренувати Віку і Ксенію в складанні розповіді по серії сюжетних картин.

вівторок -26.01.16

ООД

9.00 - Фізична культура.

9.50 - Пізнавальний розвиток. Навколишній світ. Тема «Австралія». Мета: розширювати уявлення про материках.Комплексні заняття, стор.206.

Оформити інформаційний стенд: «Поради батькам в зимовий період».

Залучати батьків до спільної цільової прогулянці: педагог-діти - батьки.

Прогулянка № 1

«Цільова прогулянка в зимовий парк» Мета: Розглянути і звернути увагу на красу зимової природи. Виховувати дбайливе ставлення до природи, любов до російської природі. Вірш: «Таке пору року ...» Мета: Розвивати спостережливість. Любов до природи. Вчити висловлювати свою думку. П / і: «Два морозу», «Ми веселі хлопці» Мета: Вчити чітко промовляти текст в грі, дотримуватися правил гри. Д / і: «Коли це буває?» Мета: Закріпити знання дітей про пори року, їх характерні ознаки, розвивати пов'язану мова, увагу, винахідливість.

Тренувати дітей: Вову, Соню, Микиту, Артема в бігу з вивертанням

І / у: «Дожени пару»

Трудове доручення: підтримувати прагнення дітей приносити користь. Гра - змагання «Море хвилюється». Мета: формувати у дітей уміння виконувати рухи відповідно до командою. З \\ р гра «Розвідники». Мета: вчити дітей самостійно розподіляти ролі для гри.

Робота перед сном

Слухання П.Чайковського «Солодка мрія» з альбому «Дитячий альбом». Мета: оптимізувати умови для денного сну.

вечір

Оздоровчі і гартують заходи; комплекс «Дружні хлопці». Додається конспект до плану Читання розповіді Г.А. Скребицкого «На лісовій галявині. Зима »- робота за змістом оповідання, переказ. П / і: «Не потрап» - вправляти в стрибках. Д / і: «Назви число» - вчити називати числа на одиницю більше, менше запропонованого. Розвага: Показ дітьми казки: «Зайчикова хатинка» за допомогою настільного театру. Мета: Створити у дітей радісний настрій, розвивати зв'язне мовлення, вміння переказувати казку. Запропонувати Міші і Єгору навести порядок в ігрових куточках; підмести підлогу після вирізання сніжинок.

Експериментування з образотворчим матеріалом «У що перетворимо пляму» з Вікою, Катею, Дімою.

З Денисом, Сашком, Алісою закріплення дидактичних завдань з рахунковими паличками:

«Склади фігуру», «Склад чисел 4 і 5»

Робота в куточку книги: ремонт книг. Мета: запропонувати дітям вибрати книги, які потребують ремонту. З \\ р гра «Сім'я». Мета: розвивати інтерес до гри шляхом активного залучення дітей в ігрові дії. Підтримувати бажання дітей читати вірші, розповідати казки.

Прогулянка № 2

Спостереження за деревами в морозний день. Мета: Розширювати знання про рослинний світ; виховувати любов до природи. Худ. слово: «Під снігом сплять кущі і сад, і ставок, і город ...». Ситуативний розмова: «Робота з трудовим інвентарем». Запропонувати дітям побудувати снігову гірку. Мета: Закріпити правильні навички роботи з лопатками, вчити працювати в колективі. П / і: «Літаки» - вправляти в бігу, «Сніжки» - розвивати влучність. Д / і: «Хто більше знає слів?». Мета: Розвивати логічне мислення, пам'ять, увагу.

День тижня

режим

Освітня діяльність в ході режимних моментів

Організація предметно просторового середовища для самостійної діяльності дітей (центри активності, все приміщення групи)

взаємодія

з батьками.

групова,

подгрупповие

індивідуальна

середа -27.01.16

Ранок:

Ранкова гімнастика.

Д / і: «Пори року». Мета: закріплювати знання про погоду взимку (заметіль, хуртовина, снігопад, мороз, вітер). П / і: «Снігова королева». Мета: вправляти в бігу, розвивати увагу. Бесіда: «Я і мій настрій» (радість, здивування). Мета: поглибити уявлення дітей про емоційних станах людей (заспокоїти скривдженого, розділити радість, висловити захоплення і т.п.). Читання і обговорення оповідання Н. Носова «Жива капелюх».

Закріпити вимова звуку [Н] в складах, словах і пропозиціях з Анею, Ілоною, Катею

Для розглядання альбом з кольоровими ілюстраціями «Времена года»; Кольорові ілюстрації і схеми «Настрій людини»; Настільно-друковані ігри, лото.

    зимові місяці

    прикмети зими

    звірі взимку

    птахи взимку

    Зимові забави дітей

    Турбота людини про своє здоров'я взимку.

ООД

9.00 - ФЕМП. Тема «Рахунок». Мета: закріпити з дітьми знання про ставлення цілого і його частин, уявлення про поділ цілого на чотири рівні частини. Комплексні заняття, стр.209.

9.50 - Музика.

10.20 - Малювання. Тема «Малювання з натури». Мета: вчити малювати керамічну фігурку, передаючи плавність форм і ліній. Комплексні заняття, стр.2011.

Прогулянка №1:

Прогулянка по темі: «Морозний сонячний день». Мета: сформувати у дітей уявлення про зиму. Худ. слово «Стали дні коротше, сонце світить мало, ось прийшли морози і зима настала». І. Суриков; загадки про сонце. Мета: розвивати вміння відгадувати загадки. Запропонувати дітям побудувати гірку - виховувати дружні взаємини. П / і: «Салочки-стукалочки» - привчати швидко бігати в різних напрямках не стикаючись один з одним; вивчити считалочку. Д / і: «Що спочатку, що потім?» - показ по порядку пір року, закріпити знання дітей про пори року.

Діму, Данила в правильну вимову скоромовки.

З підгрупою хлопців - П / і «Злови хвіст» - навчити бігу в колоні, тримаючись правою рукою за плече стоїть попереду.

Колективна праця в природі: будівництво гірки на ділянці. Мета: виховувати культуру праці. На прогулянці запропонувати дітям: Почитати вірш про зиму напам'ять. Скласти візерунок з кольорових крижинок - вправа на розвиток дрібної моторики рук. Д / у «Склади візерунок». Ігри за бажанням дітей. Катання на санках

Робота перед сном

Бесіда з елементами міркування на тему: «Сон для людини» - сприяти формуванню уявлень про те, що можна робити і чого не можна перед сном; вчити піклуватися про своє здоров'я. Читання вірша І. Токмаковой «Де спить рибка?» .

вечір:

Оздоровчі заходи і гартують заходи комплекс «Дружні хлопці». Додається конспект до плану.Чтеніе розповіді В. Архангельського: «Летять снігові пушинки» - бесіда за змістом оповідання. .Д / і: «Назви дію» - знати зимові явища, вміти закінчувати пропозицію вихователя, підбираючи відповідний дієслово. .Театралізованная гра «Рукавичка». Цель6учіть дітей використовувати засоби виразності мови.

Тренувати Дениса, Данила, Настю, Еліну в танцювальних рухах «човник», «бічний галоп».

П / і: «Слухай-танцюй» розвиток танцювальних рухів. З / р гра: «В гості до зими» - вміти представляти різні ознаки зими і зображати їх, за допомогою пантоміміки, виразно передавати зміст вірша.

Прогулянка №2:

Спостереження за слідами на снігу. Мета: розвивати спостережливість, визначати за розміром сліду величину тваринного, його напрямок. Загадка: «М'які лапки, а в лапках царапки». Розчистити ділянку від снігу, доріжки до пташиним годівниць. П / і: «Зимові забави» - розвивати координацію мови з рухами, загальні мовні навички. Д / і: «Чиї сліди?» - освіту присвійних прикметників.

режим

Освітня діяльність в ході режимних моментів

День тижня

Ранок:

групова,

подгрупповие

Організація предметно просторового середовища для самостійної діяльності дітей (центри активності, все приміщення групи)

Запропонувати дітям для розглядання картини: І.Е. Грабар - «Зимовий пейзаж», К.Ф. Юон - «Чарівниця-зима», Д.Я. Александрова - «Зимова казка». Ігри з великим конструктором «Залізничний вокзал». Мета: вчити дітей робити більш складні перекриття

взаємодія

з батьками.

Ранкова гімнастика.

Бесіда «Хто з загартуванням дружить ніколи не тужить». Мета: формувати у дітей усвідомлене ставлення до свого здоров'я. Д / і: «Зима в музиці, живопису, віршах, казках» - знати ознаки зими, передавати в мові враження від прослуховування музичного твору, розглядання картин відомих художників. І.П. / і: «Ялинка» - тренувати дітей в збереженні правильної постави. .Продовжують вдосконалювати вміння: користуватися серветкою в міру необхідності, пережовувати їжу закритим ротом. Читання вірша «Декабрь» С. Маршака.

індивідуальна

Закріплювати правила поведінки на вулиці взимку під час ожеледиці - з Кирилом, Еліною, Кариною.

Четвер -28. 01.16

ООД

9.00 - Розвиток мови.Тема «Зимові забави». Мета: вчити дітей складати розповідь про зимові забави. Комплексні заняття, стор.214.

9 .50 - Аплікація за задумом. Мета: задумувати зміст аплікації, підбирати папір потрібного кольору, використовувати прийоми вирізування, красиво розташовувати зображення на аркуші. Тема «Зимові забави». Мета: вчити дітей складати розповідь про зимові забави. Комплексні заняття, стр.212.

Вивішування в тематичний куточок рекомендацій по темі.

Прогулянка №1:

Спостереження «Забави взимку!». Мета: розширювати уявлення дітей про властивості снігу. Художнє слово: І.Бурсов «Мої санки їдуть самі ...». П \\ і «Неваляшка», «Хто набере більше сніжок». Мета: вчити дітей діяти відповідно до простими ігровими діями. Основи безпеки життя. Тема «Металеві предмети». Тема «Не можна торкатися язиком до металево предметів». Д \\ і «Намалюй картинку». Мета: закріплювати вміння дітей орієнтуватися в просторі. Запропонувати Олені, Ілоні метати предмети в горизонтальну ціль (відстань 2м). Праця в природі. Мета: підтримувати прагнення дітей приносити користь. Експериментування «Перетворення води в лід». Мета: обговорити з дітьми, як перетворити воду на лід, демонстрація. Ігри з виносним матеріалом: султанчики, печатки, лопатки.

Робота перед сном

Прослуховування музичних творів. Колискова. Мета: оптимізувати умови для денного сну.

вечір:

Оздоровчі заходи і гартують заходи. комплекс «Дружні хлопці». Додається конспект до плану.

Вечір загадок «Ви дізнаєтеся зиму» .метою: виховувати вміння розуміти переносне значення сло.П / і: «Дід Мороз» - прищеплювати вміння виконувати характерні руху. Д / і: «Назви дію» - вчити закінчувати пропозицію педагога, підбираючи за змістом відповідні дієслова. в і словосполучень, виховувати любов до російського народної творчості.

Графічний диктант з Христиною, Настею А. і Настею Т. - для розвитку моторики руки.

З Вікою і Ксюшею Л. - закріплювати рішення задач в одну дію на магнітній дошці.

Подивитися наDVD мультфільм - казку «Снігова королева» .Раскраскі

в підготовчій групі

з використанням сучасних технологій

тема заняття: «Зима-зима »

СКАЧАТИ (презентація)

СКАЧАТИ (музика для презентації)

програмне зміст

Освітні завдання:

  • розширення і конкретизація уявлень про зиму і її прикмети;
  • активізація словника по темі;
  • вдосконалення граматичного ладу мовлення:
  • -Погодження прикметників з іменниками в роді і числі;
  • -вдосконалення навички словотворення);
  • вдосконалення складової структури:
  • - трискладові слова з закритим стилем:
  • закріплювати вміння розрізняти геометричні фігури;
  • закріплювати вміння рахувати в межах 10;
  • закріплювати способи і прийоми малювання різними нетрадиційними матеріалами

Розвиваючі завдання:

  • розвиток фонематичного сприйняття;
  • формування спрямованої повітряного струменя;
  • розвиток зв'язного мовлення;
  • розвиток дрібної моторики рук;
  • розвиток пам'яті, уваги, окоміру.

Виховні завдання:

Формування навички самообслуговування, охайності, акуратності, самостійності
попередня робота:

Спостереження на прогулянці; за явищами природи (вітер, заметіль, снігопад, утворення бурульок, експеримент зі снігом і т. д.).

словникова робота:

Бурулька, лід, крижина, сніг, лавина, заметіль, вітер, іній, сніжинки, снігопад і т. Д.

Інтеграція освітніх областей:

Соціалізація, комунікація, пізнання, здоров'я, працю, музика, безпеку.

демонстраційний матеріал:

Презентація на тему «Зима»;

Роздатковий матеріал:

Пластикові пляшки з тертим пінопластом, в кожній кришці закріплена соломинка, картки з контуром зайця з геометричних фігур, картки з цифрами, картки з контурами для малювання.

Хід заняття:

Діти входять в зал (під звуки музики «Зима»).
педагог: Хлопці, давайте привітаємося з нашими гостями і запросимо їх з собою в гості до ЗИМУШКА.

Діти вітаються. На інтерактивній дошці презентація заняття. Варто столик з пляшечками.

Педагог пропонує дітям взяти пляшечки.

Хто в трубі пічної завив?

Хто ворота відчинив?

Хто там виє, завиває?

Всі доріжки замітає?

Хто кидає сніг в обличчя?

Навертає на ганок?

Діти: хуртовина

Звучать звуки хуртовини.

педагог: Хочете влаштувати завірюху в своїх пляшечках? Встаньте прямо, лівою рукою піднесіть пляшечку до рота в горизонтальному положенні, а правою тримайте соломинку. Зробіть глибокий вдих, а потім довго дуйте в пляшечку, що не надуваючи щік. Ось так.

Скажіть, який буває такий вітер. Що ще ми можемо сказати про вітер? Холодний, крижаний, сильний, морозний, тихий, ураганний. А яку пору року зображено на картинці. Так, це зима. Як ви здогадались? (Діти розповідають).

педагог: Правильно, молодці. Давайте згадаємо, яку пору року до зими, а яку пору року після зими? Осінь весна. А які зимові місяці ви знаєте?

відповіді дітей

педагог:Давайте пограємо в гру «Скажи навпаки »: Закінчи пропозиції. Влітку дні жаркі, а взимку - холодні. Влітку небо світле, а взимку - ....

Влітку день довгий, а взимку - .... Влітку сонце яскраве, а взимку - ....

Навесні лід на річці тонкий, а взимку - .... Сніг м'який, а лід - ....

Одні бурульки довгі, а інші - ....

педагог: Розкажіть-но, будь ласка, як поводяться взимку тварини в лісі? Тварин, які живуть в лісі, як називають? (Дикими). Яких тварин ви знаєте? (Лисиця, заєць, вовк і ін.). Чим вони харчуються взимку? Яких зимуючих в нашому краю птахів ви знаєте? Чим вони харчуються взимку? (Ягодами, насінням з шишок). Ви допомагаєте птахам взимку? Розкажіть як можна допомогти пташкам вижити в наших суворих зимових умовах.

педагог: Я вам зараз роздам картки. На картках зображені різні геометричні фігури врозкид.

Хлопці, подивіться, будь ласка на наш чарівний зимовий екран і дайте відповідь на питання яке тварина зображено? (Заєць). Якого кольору у зайця шубка взимку? (Білого).

З яких геометричних фігур він складений? (Кола, овали, трикутник).

Розфарбуйте білим кольором тільки ті фігури, у тому числі складено заєць.

(Нагадуємо прийоми малювання стусаном)

Звучить музика, діти розфарбовують зайця.

Физкультминутка «Сніжок»

Раз, два, три, чотири загинають пальці

Ми з тобою сніжок зліпили імітація ліплення сніжку

Круглий, міцний, показують відповідні руху

дуже гладкий

І зовсім-зовсім несолодкий

Раз - підкинемо, руки вгору

Два - зловимо, охоплюють себе руками

Три - упустимо, опускають руки

І зламаємо. тупають ногами.

Скільки кіл ви розфарбували? - покажіть цифру, Скільки овалів? - покажіть цифру. Скільки великих овалів? А скільки маленьких? Скільки всього фігур? Ось зайця ми одягли в білу шубку.

Звучить музика і з'являється Сніговик. Педагог тримає фігурку картонного сніговика

«Сніговик»: Привіт діти, я сніговик, кращий друг Зими. Хочете пограти зі мною?

«Сніговик»: Я буду показувати вам картки, а ви будете говорити і виконувати рух: імітують руху-

Сніжки-діти присідають, беруть сніг, формують грудочки долонями, кидають,

Сніжинки - присідають, руки наче падає сніг,

Лижі - імітують рух лижників,

Завірюха - дмуть і кружляють,

Валянки - стрибають на одній нозі.

Спочатку по порядку, потім в розкид.

« Сніговик »: Які уважні, щось мені жарко стало, охолодіть мене швидше, а то я розтану.

педагог: Назвіть швидше слова, від яких стає холодно. (Бурулька, лід, крижина, сніг, лавина, заметіль, вітер, іній, сніжинки і т.д.).

« Сніговик »: Як добре стало, люблю я зимові ігри? Іншим разом ще пограємо, а зараз мені пора.

педагог: Хлопці попрощайтеся з сніговиком. А які зимові ігри ви знаєте? (Катання на санках, ковзанах, лижах, Ледянка, ігри в сніговій фортеці і т. Д.).

педагог: Яке свято відзначають взимку?

Діти: Новий рік.

педагог: Хто приходить в Новий рік?

Діти: Дід Мороз, Снігуронька.

педагог: Яке дерево наряджають на це свято? Ялинку. І у нас на занятті теж є ялинка, подивіться. Вона теж прикрашена кульками, але незвичайними. Ялинка дає нам завдання. Давайте його послухаємо.

Лісова красуня в гості прийшла,

На гілках зелених кулі принесла,

Уважно ці кулі розглянемо

на ялинку треба повісити кулі зі звуком З

педагог: Молодці впоралися із завданням ялинки.

Підсумок заняття:

Про який пори року ми з вами сьогодні говорили? Хто приходив до нас в гості? Вам сподобалося заняття?

Що вам сподобалося найбільше?

Конспект інтегрованого заняття в підготовчій групі

на тему: «Прийшла зима»

Програмне зміст:

1. Пізнання

Уточнити знання дітей про зимові природні явища, взаємозв'язку їх з життям людини.

2. Розвиток мови

Вчити дітей будувати речення на задану тему, відповідати на питання розгорнутим пропозицією.

Збагачувати активний словник дітей.

3. Художня творчість

Вчити дітей помічати красу зимового пейзажу.

Удосконалювати вміння малювати гуашевими фарбами.

4. Соціалізація

Розвивати мислення, слухове і зорове увагу, зв'язне мовлення, творчу уяву.

Виховувати вміння уважно слухати, не перебивати інших.

Методичні прийоми:

Ігровий показ, порівняння, питання, узагальнення.

устаткування:

Репродукції картин із зображенням зимової природи, аудіозапис п'єси «грудня. Святки »(« Пори року »П. І. Чайковського, обладнання для малювання,

Хлопці, зовсім недавно дерева скинули останнє листя і стояли голі, часто йшли дощі. В яку пору року так було?

Діти: Восени.

Яка саме пора осені (Пізня осінь.)

А що зараз змінилося в природі? (Відповіді дітей).

Яка пора року прийшло на зміну осені?

Діти: Зима.

Правильно. Молодці! Послухайте вірш про зиму.

Читання вірша «Зимова пісенька». (Р. А. Кудашева).

Ось зима прийшла Срібляста,

Білим снігом замела Поле чисте.

Вдень з дітьми на ковзанах все катається,

Вночі в снігових вогниках розсипається.

У вікнах пише візерунок Льодом-голочкою

І стукає до нас у двір зі свіжої ялинкою.

Хлопці, скажіть, а зима - це добре чи погано? (Відповіді дітей). Давайте з вами спробуємо розібратися: зима - це все-таки добре або зима - це погано! (Словесна гра "Добре - погано").

Як приємно дивитися на падаючі сніжинки. Кожна ніби свій танець виконує, кружляючи в повітрі. Ось і я вам зараз пропоную на час перетворитися в сніжинок. І нехай кожен з вас придумає і виконає свій танець. Але це буде не просто танець, а танець-гра, слухайте уважно музику, коли вона почне звучати все тихіше й тихіше, ви теж повинні будете повільно завершити свій танець. Із закінченням музики нехай кожен з вас покаже, в який же фігурі застигла його снежінка- балеринка (проводиться музична гра "Снежінкі- балеринки").

А зараз ми з вами пограємо в дидактичну гру «Зимові слова»

Діти хлопайте в долоні, якщо почуєте слово, пов'язане із зимою.

(Сніжинка, тепло, Новий рік, санки, лід, спека, рукавички, тюльпани, сніговик, Дід Мороз, листопад, Снігуронька, персики, засмагати, снігопад, лижі).

Молодці! Ви були дуже уважними.

Хлопці, а ви любите відгадувати загадки.

Всі його взимку бояться -

Боляче може він кусатися.

Ховайте вуха, щоки, ніс,

Адже на вулиці. (Мороз)

З неба він летить взимку,

Не ходи тепер босий,

Знає кожна людина,

Що завжди холодний. (Сніг)

Під ногами у мене

Дерев'яні друзі.

Я на них лечу стрілою,

Але не влітку, а взимку. (Лижі)

Чи не сосите, шибеники,

Крижані льодяники!

Сам ковтаю я пілюлькі,

Тому що їв. (Бурульки)

Він зі снігу одного,

З морквини ніс його.

Трохи тепло, заплаче вмить

І розтане. (Сніговик)

Він колись був водою,

Але змінив раптом вигляд свій.

І тепер під Новий рік

На річці ми бачимо. (Лід)

Він і добрий, він і суворий,

Бородою до очей заріс,

Червононосий, червонощокий,

Наш улюблений. (Дід Мороз)

Молодці! Всі загадки відгадали.

Сьогодні, рано вранці, листоноша приніс мені лист в дитячий сад від Незнайки.

Незнайка написав листа, в якому хотів розповісти про те, що таке зима, да, як завжди, все переплутав. Допоможіть виправити помилки, допущені Незнайкой в \u200b\u200bлисті.

Дидактична гра «Виправи помилку».

- «Перший зимовий місяць називається вересень. Як настає зима, так починаються холоди, і люди відразу одягають теплий одяг: шуби, чоботи, рукавиці, шапки, шортики, шарфи.

Взимку діти катаються на санках, лижах, велосипеді, ліплять снігову бабу, купаються в морі, ковзають по льоду, загоряють, будують снігову фортецю і готуються до свята - Маминому дня.

Є такі спортсмени, які займаються зимовими видами спорту : Хокеїсти ключками забивають шайбу в ворота; фігуристи танцюють на лижах; лижники з'їжджають з гірки на санчатах; ковзанярі бігають на лижах.

Щоб не застудитися, потрібно щоранку з'їдати по одній бурульки.

Зима - чудовий час року! »Хлопці, а ви згодні з останньою пропозицією з Незнайкіна листи:« Зима - чудовий час року! ». Відповіді дітей.

А давайте виконаємо пісню про зиму і розповімо яка вона насправді!

Пісня «Зима»

Давайте з вами згадаємо які бувають взимку свята?

Новий рік) .

Новий рік, напевно, самий чудовий і улюблене свято.

До нього довго готуються, чекають подарунків, всі зайняті приготуванням сюрпризів.

Новий рік - очікування чарівництва, таємниці і щастя. Новий рік - свято, яке відзначають багато народів.

За календарем Новий рік наступає, коли закінчується останній день року і починається перший день наступного року.

Після Нового року буде ще багато свят в січні і лютому, але про них ми поговоримо пізніше, а зараз погляньте, як побачили і зобразили зиму художники. (Показ слайдів).

Розгляд однієї з картин.

З чого нам зрозуміло, що зображена зима?

Якого кольору фарби використав художник?

Чи подобається вам ця картина?

Давайте самі спробуємо намалювати картину на зимову тему. Але спочатку підготуємо пальчики до роботи.

Физминутку «Сніговик».

Раз рука, два рука

Ліпимо ми сніговика.

Ось який він перший ком,

Ось такий величезний він.

Ком другий трохи менше.

Ну, а третій голова.

Капелюх буде з відра,

Ніс морквина, а очі

Два веселих вуглинки.

Ось який ошатний він,

Радує всіх малюків.

Малювання «Забавні снеговички»

Спробуйте намалювати сніговика. Тільки такого, щоб відрізнявся від інших. Звичайно, ваші сніговики будуть і схожі один на одного, адже кожен сніговик складається з ... чого?

Скільки потрібно снігових куль для сніговика?

Якого розміру ці кулі і як розташовані?

Що може служити снеговику головним убором?

А що дати йому в руки?

Який вираз обличчя може бути у сніговика?

Не тільки художники за допомогою фарб і олівців можуть зображати зиму.

Музиканти зображують зиму за допомогою звуків. Ви будете працювати під музику Петра Ілліча Чайковського. П'єса називається «грудня.

Підсумок заняття: Розгляд готових робіт. Обговорення.

Про який пори року ми говорили?

Хто нам написав лист?

Що малювали на занятті?

Молодці! Всі старалися, відповідали, добре малювали, тому Незнайко нам відправив подарунок. Це частування шоколадки. Діти дякують Незнайку.

На цьому заняття наше закінчено.

Галина Добренькая
Конспект заняття у підготовчій групі «Зима зима»

Тема: « Зима Зима» (підготовча група) .

(Інтеграція освітніх областей: Пізнання, комунікація, художня творчість, фізична культура)

цілі: Систематизувати знання дітей про зиму і зимових явищах

завдання: Вчити дітей складати розповідь про зиму по картині, використовуючи отримані раніше знання і уявлення; розповідати зв'язно, повно і виразно; використовувати для опису зими образні слова і вирази. Активізувати вживання однокореневих слів. Удосконалювати процеси уваги, пам'яті, мислення; розширювати словниковий запас дітей. Виховувати дбайливе ставлення до рідної природи.

Зібралися всі діти в коло,

Я твій друг, і ти мій друг.

Міцно за руки візьмемося

І один одному посміхнемося.

Привітайтеся з гостями,

Подивіться, як багато гостей до нас прийшло. Хлопці, а як зазвичай зустрічають гостей?

Я дуже рада всіх бачити здоровими, бадьорими, життєрадісними і сподіваюся, що уважними. А ось наскільки ви уважні, ми зараз перевіримо.

Я загадаю загадку, а ви постарайтеся її відгадати:

Після осені прийшла

І замети намела. (зима)

А тепер знайдіть картку з відгадкою і поставте її на мольберт (дітям пропонується вибрати з чотирьох пір року, зображених на картках, відповідне загадки).

Поясніть, чому ви вибрали цю картку? (Відповіді дітей)

Скажіть мені, що змінилося в природі і чому (відповіді дітей (випадає сніг, вкриваються кригою річки, озера, дні стають короткими, стоять морозні студені дні, дме крижаний вітер, сонце світить, але не гріє.)

На дворі зима, А як же називаються зимові місяці? (Грудень січень лютий.)

Вірно, хлопці, наступила зима - прекрасна пора року, про неї написано безліч віршів, письменники і художники присвячують їй свої твори.

А зараз ми пограємо в гру:

Гра з м'ячем: «Яка?» (на килимі) Підбір однорідних визначень до слова зима: Холодна, рання, пізня, сніжна, зла, сувора, морозна, тепла, вітряна, весела, ошатна і т. Д.

Добре, молодці!

А зараз я попрошу вас пройти на стільчики і продовжити. хлопці, зима забула дописати вірш, давайте їй допоможемо і підкажемо їй потрібні слова. Я почну а ви продовжите. Якщо відповісте правильно то з'явиться картинка з відповіддю.

Тихо, тихо як уві сні падає на землю .... сніг (Картинка).

З неба все ковзають пушинки сріблясті ... сніжинки (Картинка).

Ось веселощі для хлопців все сильніше .... ... снігопад (Картинка).

Всі біжать в перегонки, всі хочуть грати в ... сніжки (Картинка).

Немов в білий пуховик вбрався ... сніговик (Картинка).

Поруч сніжна фігурка це дівчинка ... .снегурка (Картинка).

На снігу - то, подивися - з червоною грудкою ... снігурі (Картинка).

Немов у казці, як уві сні землю всю прикрасив ... сніг (Картинка).

Хлопці скажіть які слова ви додавали? (Відповідь дітей)

Сніг, сніжинки, снігопад, сніжки, сніговик, Снігурка, снігурі.

А чим вони схожі і що спільного? (Відповідь дітей) всі ці слова снігові або пов'язані зі снігом.

i. Физкультминутка «Взимку». Імпровізація рухів. Ми взимку в сніжки граємо, ми граємо, ми граємо. Олександра Кужель ми крокуємо, ми крокуємо, ми крокуємо. І на лижах ми біжимо, ми біжимо, ми біжимо. На ковзанах по льоду летимо, ми летимо, ми летимо. І Снігурку ліпимо ми, ліпимо ми, ліпимо ми. Гостью- зиму любимо ми, Любимо ми, любимо ми.

А тепер я пропоную вам подивитися на мнемотабліцу.

Подивіться на неї і спробуйте скласти розповідь по ній. Про який пори року буде розповідь?

Добре, дуже цікаві розповіді у вас вийшли.

Хлопці, подивіться, у нас на дошці картинки птахів, тільки ось вийшла плутанина, зимуючі птиці перемішалися з перелітними, давайте з вами розділимо, де які.

- Відзначаємо птахів: Клест, горобець, снігур, сорока, ворона, зозуля, синиця, дятел.

Почім ми ластівку і журавля поклали окремо від усіх птахів?

Правильно, тому що ластівка і журавель птиці перелітні. Перелітні птахи не роблять собі запаси корму на зиму і добувати їжу в зимових умовах. Влітку вони живуть у нас, в'ють гнізда, виводять пташенят. А з настанням холодів відлітають в теплі країни, щоб навесні повернутися в рідні краї.

3 -Гра «Розрізні картинки»

Хлопці, а зараз я вам пропоную розрізні картинки із зображенням птахів, їх потрібно зібрати, і назвати, у кого яка вийшла.

Молодці, добре впоралися із завданням.

А зараз я вам пропоную опинитися в зимовому лісі. Ви були коли-небудь в зимовому лісі, яку красу можна там побачити.

Ми з вами виконаємо загальну картину, методом набризку. Розкладіть готові макети на аркуші так, що б вийшла картина. А тепер подивіться, що ми будемо робити далі. Нам знадобиться, вода, кисть, гуаш, зубна щітка, і гребінець. Я набираю на кисть гуаш і наношу її на щітку, тепер беру гребінець і щіткою вожу по гребінці. Подивіться, що виходить: Дрібні крапельки, це і називається набризг. Тепер давайте ви ... .А тепер прибираємо наші макети з листа і подивимося, що у нас вийшло.

Ось такий чарівний, зимовий ліс у нас вийшов.

Публікації по темі:

Конспект заняття з розвитку мовлення із застосуванням мнемотабліци «Зима-зима» в підготовчій групі Конспект заняття з розвитку мовлення у підготовчій групі. Місце проведення: МКДОУ д / с № 16 «Світлячок» м Чкаловск Нижегородської обл.

Конспект комплексного заняття в підготовчій до школи групі «Зима-зима» Мета: вчити розуміти і оцінювати природні явища, їх вплив на емоційний стан дитини. Завдання: 1. Розширювати уявлення дітей.

Конспект НСД по аплікації в підготовчій групі «Зима-зима» Ібатулліна Світлана Олексіївна, вихователь Мадоу д / с №36 м Нефтекамськ РБ Програмне зміст: -формувати вміння вирізати ялинки з.

Конспект НСД по пізнавальному розвитку в підготовчій групі «Зима-зима» Конспект НСД по пізнавальному розвитку в підготовчій групі. Тема: «Зима - зима» Мета: узагальнити знання дітей про зиму, зимові місяці ;.

Конспект освітньої діяльності по аплікації «Зима, зима» в підготовчій групі ДОУ Цілі: розвивати дрібну моторику рук, почуття кольору, ритму і форми; закріплювати навички та вміння роботи з ножицями, з папером; закріпити вміння.

Конспект ООД з розвитку мовлення «Зима-зима» в підготовчій групі Завдання: - активізувати словник по темі "Зима"; -закріпити знання дітей про зиму, зимових явищах; - вчити уважно слухати розповідь і.

Конспект ОД з розвитку мовлення у підготовчій групі «Зима-зима» Завдання: - розвинути комунікативно - мовленнєвий спілкування в процесі ознайомлення з природою, використовуючи отримані раніше знання і уявлення ;.

Конспект ОД в підготовчій групі «Зима-зима» Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад «Дитячий сад №21« Золотий ключик »комбінованого виду» Конспект ОД.

Онспект відкритого заняття в підготовчій групі